Ogłoszenie

UWAGA! Niektóre tematy nie są widoczne na stronie głównej, należy wejść w konkretne subforum.
Zachęcamy nowych użytkowników do przywitania się z nami w odpowiednim do tego temacie. Nie bójcie się, nie gryziemy ^^

#1 2012-09-11 19:11:35

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Sword Art Online

25 odcinków, on-going.

Coś wspaniałego! Jesteśmy w czasach, gdy powstaje nowa gra - Sword Art Online. Co wyróżnia tę grę na tle innych? Fakt, że używając pewnego urządzenia (Nerve Gear) podłączamy się do owej gry i kierujemy naszym avatarem jak własnym ciałem. Nowa technologia gier, wszystko pięknie tylko, że... z gry nie można się wylogować. Jest też jeden mały szczegół - gdy poziom twojego paska hp spadnie do zera - giniesz bezpowrotnie. Jedynym sposobem na ucieczkę z tego świata jest dojście do 100 poziomu i zabicie ostatniego bossa. Komu się to uda?

Głównym bohaterem tejże serii jest Kirito, to z jego przygód będziemy poznawać świat SAO. Sword Art Online jest naprawdę świetnym anime, ze świetnymi bohaterami i boską grafiką. Już dawno nie widziałam tak dobrej serii (zwłaszcza jeśli chodzi o płeć żeńską - bohaterka naprawdę potrafi używać mózgu i jest naprawdę dobra we władaniu mieczem!). Ktoś podzieli się opinią?


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#2 2012-09-12 10:39:15

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Wszyscy się tak zachwycają tym.. mam podejrzenia, że zachwyty przesadzone.

Nie oglądałem jeszcze, ale zopisu przypomina klasycznego HACK-a, sam motyw gry nie jest niczym oryginalnym. Pewnie dzielny chłop i jego dziewoja.

Offline

 

#3 2012-09-15 00:01:44

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Walterek, masz rację, zachwyty przesadzone. Niemniej jednak nie potępiam niczyjego gustu i jeśli komuś aż tak się podoba to spoko. Fajnie, że może się dobrze bawić przy tej serii. xD Mogłabym się troszkę rozpisać na ten temat, ale jest późno i nie wiem, czy ktoś chce słuchać mojego bełkotu, więc będzie w skrócie. haha
Jak już wspominałam w innym temacie, koncepcja mnie zaintrygowała, a pierwszy odcinek bardzo przypadł do gustu. Atrakcyjny wstęp, od razu coś się dzieje, piękne tła, ładne projekty postaci, po czym przyszły kolejne... Wymuszony dramat, śmierć postaci, z którymi nawet nie zdążyliśmy się zapoznać a co dopiero zżyć, żeby opłakiwać. O.o Nie ogląda się tego źle, bo grafika naprawdę zachwyca a, że tematyka gry przypadła mi do gustu pozostanę przy opinii, że to średniak. Jeśli chodzi o bohaterów to sama nie wiem co o nich myśleć. Nikt mnie jakoś szczególnie nie irytuje, więc nie jest źle. Kirito jest całkiem spoko, nie przepadam za tematyką od zera do bohatera, więc postać, która od początku jest silna i wyróżnia się na tle innych graczy wpisała się w moje łaski. xD

Offline

 

#4 2012-09-15 11:38:50

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Wreszcie ktoś się odważył xD
Zacznę, gdy będzie około 17-19 odcinków, żeby za jednym rzutem. No.

Offline

 

#5 2012-09-16 10:03:47

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Nie wiem, czy dasz radę przetrawić tyle odcinków na raz. xD Możesz sobie przez to wyrobić o serii jeszcze gorszą opinię. Jeden odcinek na tydzień dla mnie to tak akurat. Nie zaczyna nudzić, męczyć ani nic w tym stylu. xD

Offline

 

#6 2012-09-17 09:38:41

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Ale jeden na tydzień to się zapomina, myli..
Dobra seria to ciągłe oglądanie powinna znieść ;]

Offline

 

#7 2012-09-17 11:58:48

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Cóż ostatni odcinek był okropny, ale do tej pory SAO trzymało ładny poziom. Proszę o podanie tytułów lepszych serii w których bohaterka faktycznie ma jakiś charakter, a sceny walk i tła są naprawdę przepiękne? Serią nie zachwyca się tyle osób bez powodu ^^ A widzę, że tutaj oboje jesteście przeciw mnie ^^


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#8 2012-09-17 18:08:48

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Nie jestem przeciwko Tobie, jestem przeciwko serii. xD haha Ale to też nie do końca... Jak wspominałam dla mnie to średniak, nie uważam animca za kompletnie beznadziejnego i niewartego uwagi. A co do tego, że dużo osób się nią zachwyca też uważam, że nie jest to kompletnie bezpodstawne. Ale to samo w przypadku Naruto, Bleach, OP i innych~ Skądś się ta popularność musiała wziąć.
Osobiście jednak uważam, że sporo osób w fandomie ma takie podejście, że jak coś jest dobrze zareklamowane i dobrze się zapowiada to podświadomie zachwycają się serią. Wiem, że sama tak często mam i jak jest w serii jakiś aspekt który mnie zachwyca (zazwyczaj seiyuu, albo dana postać) to przymykam oko na wszystko inne. xD
Poza tym, czy ja kiedykolwiek wspomniałam, że grafika mi się nie podoba? Przecież wyraźnie napisałam, że naprawdę zachwyca i zaliczyłam ją do pozytywnych aspektów serii.
Co do porównywania do innych, generalnie nie jestem zwolenniczką takich działań, niemniej jednak jak do grafiki i scen walki się przyczepić nie mogę tak Asuna jest mi zupełnie obojętna, jak zresztą większość żeńskich postaci. Nie jestem typem, który hejciłby wszystkie laski w anime, dlatego do niej też nic nie mam (chociaż momentami dziwiło mnie to, że Kirito zawsze musiał z kimś walczyć o to, żeby ona mogła coś zrobić O.o).

Ostatnio edytowany przez Tabitha (2012-09-17 18:57:38)

Offline

 

#9 2012-09-17 21:53:58

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Przeciw mnie = przeciw serii, w tym sensie xD
Hmmm nie zgodzę się. Gdy zobaczyłam zapowiedz SAO - oh, super kolejna nudna seria, która będzie przepełniona bezsensownymi walkami. Nie nastawiałam się na kompletnie nic, liczyłam nawet że rzucę po pierwszym epie. Ale przyszedł drugi, trzeci ep i seria naprawdę podbiła moje serce. No to chociaż SAO grafiką się może troszkę obronić to dobrze xD Ja zawsze zwracam uwagę na żeńskie postacie, bo a)mnie wkurzają b)oglądam serie w których zazwyczaj jest ich mało. I Asuna naprawdę nie jest ostatnią sierotą jak np. Orihime której wykrzykiwane "Kurosaki-kun!" 20 razy na minutę miało jakoś głównemu bohaterowi pomóc.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#10 2012-09-17 22:05:57

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Wiedziałam, że się nie zgodzisz. xD haha Nie mówię, że ta strategia działa na wszystkich, ale rozważałam to ostatnio bardzo dokładnie i stwierdziłam, że coś w tym jest. xD
Ze mną np. jest zupełnie na odwrót, pierwszy ep mnie zachwycił a kolejne rozczarowały. Co do Asuny to tak jak mówię, nic do niej nie mam i faktycznie jawi się jako silna osóbka tylko te dziwne potyczki, które Kirito musiał toczyć, by ona mogła pójść z nim expić itp. troszkę mnie dziwiły. O.o
Orihime to wręcz kanoniczny przypadek irytującej bohaterki, ale szczerze mówiąc mi jest obojętna i o wiele bardziej irytuje mnie wielki boss Ichigo, czy chociażby cała Narucikawa wielka trójca niż ona. xD Jak mówię, ja z reguły jakoś szczególnie lasek się nie czepiam, szkoda na nie czasu. Co dziwne, typowe odruchy hejcenia mam zazwyczaj do panów. xD Ale to nie miejsce na taką dyskusję. xD

Offline

 

#11 2012-09-19 12:56:59

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Znaczy tak - jest racja w tym co piszesz xD Że serie często są nadmuchane, a potem okazują się klapą, ale czy SAO było specjalnie zareklamowane?
Ogólnie, żeby nie ciągnąć offtopu o bohaterkach i innych irytujących rzeczach - masz rację z tym walczeniem o "Asunę", a raczej o prawa do przebywania z nią. Z drugiej strony - Asuna jest osobą silną, więc jest strasznie potrzebna na pierwszej linii walki i może dlatego nikt nie chciał jej tak łatwo oddać. Ja to tylko mam nadzieje, że w następnym epku wrócimy do walk i zagadek, bo ta sielanka strasznie mnie rozczarowała x_x


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#12 2012-09-19 19:04:13

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Sword Art Online

No wydaje mi się, że było. Ludzie na malu oceniali jeszcze zanim pojawił się pierwszy odcinek. xD A takie rzeczy dzieją się tylko w przypadku Gintamy lub dobrze reklamowanych serii. xD
No właśnie ze względu na to, że jest taka silna uważam, że sama świetnie by sobie poradziła. No, ale cóż...
haha Teraz bawią się w szczęśliwą rodzinkę... ^^

Spoiler:

Swoją drogą, jeśli chodzi o elementy, które mi się podobały to była to np. scena, gdy tak zapewniali, że duchy w SAO nie istnieją po czym ujrzeli ducha tej zamordowanej szefowej gildii (nie pamiętam jak jej było).

Offline

 

#13 2012-09-20 09:41:55

 walterek

Pingwin Porucznik

Skąd: Pomorskie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 786
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Jest strasznie nagłośnione! Na przeróżnych stronach, wszędzie dyskusje.
Jeszcze nie oglądam ;P

Offline

 

#14 2012-09-20 10:19:50

 4b1

Pingwin Generał

Skąd: Szafa
Zarejestrowany: 2011-11-16
Posty: 541
Punktów :   

Re: Sword Art Online

Nie wiem, ja nie widziałam nagłośnienia SAO, za bardzo skupiłam się na szumie przy projekcie K na który czekam z niecierpliwością, ale to nie ten temat.
Taaa bawią się w rodzinkę... Oby to się zmieniło, bo zwątpię. A co do spoilera.

Spoiler:

Akurat z tym duchem to nic nie wiadomo, bo nic nie wyjaśnili xD Chociaż dobre spostrzeżenie xD Jak dla mnie to im się wydawało, że ją widzą, bo wątpię, żeby faktycznie dało się ducha zobaczyć.


http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif
Remember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3
Dama do towarzystwa - by Hana

Offline

 

#15 2012-10-14 16:25:17

Tabitha

Pingwin Sierżant

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 447
Punktów :   

Re: Sword Art Online

I jak się podobało zakończenie arcu SAO? xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwww korzystne usługi telekomunikacyjne zaproszenia-komunijne-dla-chlopca.eu